Ne spreglejte: naročila, oddana do 13h, odpošljemo še isti dan! Poštnina za naročila nad 70 € je brezplačna.
Salicilna kislina je že dolgo nepogrešljiv del nege nečiste kože, saj z nežnim delovanjem kot kemični piling pomaga v boju proti nečistočam in nepravilnostim na obrazu, obožujejo pa jo predvsem tisti, ki imajo težave z mozolji in ogrci.
Salicilna kislina za razliko od npr. glikolne kisline uspe prodreti skozi maščobe na koži (sebum), kar pomeni, da tudi znotraj por uničuje bakterije, ki so odgovorne za nečistoče in vnetja. Posledično je na koži manj mozoljev in ogrcev, manj nečistoč. Dermatologi že zadnjih nekaj let raziskujejo in ugotavljajo, da je salicilna kislina resnično nepogrešljiva sestavina izdelkov za nego problematične kože, vedno večkrat pa boste tudi v Sloveniji doživeli, da vam dermatolog pri težavah z aknami, mozolji in ogrci svetuje prav izdelke s salicilno kislino.
Salicilna kislina deluje kot piling, povzroča, da se odmrle celice odlepijo s kože in jih tako lažje odstranimo, hkrati pa zaradi tega koža diha in veliko lažje ustvarja nove, zdrave kožne celice. S tem odkrivamo zdravo in sijočo polt, ker pa hkrati deluje tudi proti mozoljem, gre za čisto zmagovalno sestavino. Salicilna kislina je namreč dovolj močna, da pobije bakterije, ki povzročajo akne, mozolje in ogrce, hkrati pa nenevarna in nežna za kožo. Razlika med AHA in BHA kislinama je predvsem v tem, da je AHA topna v vodi, BHA pa v maščobah, prav zato se AHA (glikolna) kislina uporablja kot piling proti staranju, saj s površine kože odlično odstrani odmrle celice, za vnetja, mastno kožo in mozolje pa se uporablja BHA ali salicilna kislina.
Pore, ki so zamašene s sebumom in odmrlimi celicami, ustvarjajo idealne pogoje za preživetje in razmnoževanje bakterij, tako da se v njih kaj hitro naredijo vnetja, ki jih poznamo kot mozolje. Z redno uporabo izdelkov s salicilno kislino se tako borimo hkrati proti maščenju kože in proti mozoljem. Soraya ima kar 5 različnih izdelkov, ki vsebujejo salicilno kislino, zato je pravzaprav le vprašanje, v kakšni obliki bi jo najraje uporabljali. Pri večjih težavah z mozolji ali ogrci vam svetujemo kombinacijo enega ali dveh izdelkov, ki vsebujejo salicilno kislino.
Pri pogostejši uporabi in pri večih uporabljenih izdelkih ne gre prezreti dejstva, da je čez dan po uporabi BHA ali salicilne kisline nujno uporabljati zaščitni faktor (tudi pozimi), saj je koža zaradi čistosti (pomanjkanja odmrlih celic) bolj izpostavljena sončnim žarkom.
Salicilna kislina deluje najbolje v koncentraciji med 1 % in 2 %, pomembno je, da je pH faktor izdelka med 3 in 4. Močnejše koncentracije salicilne kisline torej niso potrebne in nimajo dodatnega učinka, prav tako ni potrebno izdelkov s salicilno kislino nanašati na kožo večkrat, kot je zapisano na samem izdelku - delovanje ne bo nič boljše.
Ob uporabi salicilne kisline morate nujno vedeti, da je lahko v prvih nekaj dneh in tednih uporabe situacija na koži še slabša, saj se s salicilno kislino koža čisti - BHA ali salicilna kislina lahko le pospeši vnetja, ki bi tako ali tako nastala, zato naj vas ne bo strah zdravljenja in uporabe nadaljevati. Najhuje je, če vmes prekinete, saj boste obtičali z ogromnim številom vnetij, ki pa jih brez BHA ne boste mogli primerno pomiriti. Vnetja, ki se pokažejo, bi vseeno nastala, in ne gre kriviti izdelka ali salicilne kisline, saj se mora koža dejansko sčistiti do konca, preden se lahko ponovno z veseljem pogledate v ogledalo.
Prav tako morate vedeti, da lahko ob prvih nekaj uporabah salicilna kislina malo ščemi po koži, česar pa se boste kmalu navadili in ni nič nenavadnega. Pri odstranjevanju odmrlih celic in bakterij namreč na koži pride do procesa, ki se mora speljati do konca. Če bi bilo draženje zares premočno in bi občutili premočno pekočo bolečino, z uporabo prenehajte, saj obstaja možnost, da imate blago ali močnejšo reakcijo na salicilno kislino oziroma ste alergični na aspirin, pa tega morda niti ne veste - preberite več spodaj.
Salicilna kislina ali BHA kislina je narejena na podobni osnovi kot aspirin, zato ima odlično protivnetno in pomirjujoče delovanje, vendar morajo prav zaradi tega pri uporabi paziti tisti, ki so na aspirin alergični (ljudem z alergijami na aspirin uporabo izdelkov s salicilno kislino popolnoma odsvetujemo). Salicilna kislina se je znašla med sestavinami kozmetičnih izdelkov zato, ker pomirja vnetja, kar nečistoče pravzaprav tudi so. Vnetja na mladi koži se kažejo predvsem v obliki mozoljev in aken, pri čemer salicilna kislina enostavno dela čudeže!
Posebno opozorilo pri uporabi izdelkov s salicilno kislino: še 7 dni po zadnji uporabi izdelkov s salicilno kislino morate imeti podnevi VEDNO na tretiranem področju UV zaščito vsaj 30, saj je zaradi delovanja salicilne kisline koža še bolj izpostavljena nevarnim sončnim žarkom. Salicilna kislina namreč odlično odstrani odmrle celice, zato ima koža manj zaščite kot običajno!
ODLIČNA ZADEVA
Živjo, moram pohvalit vse tri zadeve! Zanimivo, ampak po pitju kave sem dobila, kar naenkrat grozne mozolje! Takoj sem vedla, da je za to kriva kava, kajti prej je nikoli nisem pila. Za pitje kave sem se odločila med izpitnim obdobjem in mozolji so bili grozni, veliki, skoraj en čez drugega. Nato sem zasledila tole zadevico, bila sem skeptična, ampak sem poskusila, samo da se znebim mozoljev. Že po ENEM tedu sem videla rezultate, mozolji so se začeli sušit in po 2 mesecih sem bila praktično "brez" mozolja! :) še zdaj jih uporabljam izdelke in jih bom uporabljala še veliko časa, namreč so odlični in jih priporočam prav sem!
Napišite svoje mnenje: